Активности у школи

Предавање по позиву: Тенденције даљег развоја поштанског саобраћаја

Стручно предавање на тему „Тенденције даљег развоја поштанског саобраћаја“ из угла директора Функције поштанске мреже ЈП „Пошта Србије“, Срђана Јовановића, одржано је у уторак 14.05.2019. од 13х у просторијама наше Високе ИЦТ школе. Предавању су присуствовали ученици Средње техничке ПТТ школе и студенти СП Поштанско-логистички системи и Поштанске и банкарске технологије, као и њихови наставници.

Висока ICT на манифестацији "Јевремова – улица сусрета"
Дан Градске општине Стари град обележен је 21. априла 2019. године манифестацијом "Јевремова – улица сусрета". Међу бројним излагачима и презентерима најразноврснијих производа и услуга дуж целе Јевремове улице, и наша школа је представила своје студијске програме. Наши студенти и наставници на школском штанду разговарали су са заинтересованим суграђанима и одговорили на бројна питања будућих студената и њихових родитеља.
Презентација Високе ICT школе у Средњој техничкој ПТТ школи

У оквиру рекламне кампање представљања наставних планова и програма ученицима завршних година, а у складу са дугогодишњом одличном сарадњом, наставници и студент Високе ИЦТ школе су 17. априла 2019. били гости Средње техничке ПТТ школе.
Средњошколце са образовног профила Техничар ПТТ саобраћаја наши наставници су детаљно информисали о раду школе, акредитованим студијским програмима, као и о могућностима уписа у Високу ICT школу.
О СП Поштанско-логистички системи и својим искуствима у току студија детаљније су говорили наши студент Јована Младеновић и Душан Мијајловић.

Висока  ICT школа у Тополи

У оквиру рекламне кампање представљања наставних планова и програма средњошколцима завршних година у гимназијама и средњим стручним школама, Висока ICT школа је 12. априла 2019. године имала прилику да се представи ученицима средње школе „Краљ Петар I“ у Тополи.

DExpress Carreer days у Високој ICT школи
Као резултат дугогодишње успешне сарадње курирске компаније DExpress и СП Поштанско-логистички системи, у понедељак 8. априла 2019. године одржан је први дан DExpress Carreer days, у Високој ICT школи.
Циљ овог пројекта јесте да омогући повезивање наших студената са једном од најперспективнијих експрес курирских служби на територији Србије.  Омогућавањем оваквог контакта, компанија може да запосли стручне младе људе према критеријумима које је унапред дефинисала, док велики број квалитетних кандидата добија прилику за праксу или отпочињање каријере.
MUM Bec mart 2019

У периоду од 6. до 8. марта одржан је европски MUM (Mikrotik User Meeting) у Бечу. Наши наставници су присуствовали овој конференцији и изложби.

Ови скупови су од изузетног значаја за размену искустава у раду са Микротик опремом. Наша школа традиционално учествује на овом скупу и већ смо препознати као Микротик академија која има велики број полазника и која успешно ради.

Ekonomska

У оквиру рекламне кампање представљања наставног плана и програма средњошколцима завршних година у гимназијама и средњим стручним школама, Висока ICT школа је имала прилику да се представи ученицима Прве економске школе и учествује у њиховој традиционалној економској трибини.

Bex Career Day у Високој ИЦТ школи

Дугогодишња сарадња са компанијом Bex Express 12.03.2019. имала је један нови облик: Career Day посвећен компанији Bex.  У оквиру овог дана, имали смо више активности, где је за почетак извршни директор Зоран Загорац одржао предавање студентима и ученицима средње ПТТ школе о принципима рада BEX курирске службе, са посебним освртом на технологију курирског процеса у самој компанији.

Упутнички промет у Пошти Србије

Катедра за поштанско-логистичке системе, традиционално, у циљу повећања сарадње са привредом, организује у просторијама Школе предавања из струке, уз посебно задовољство када су предавачи наши бивши студенти. У складу са том традицијом, у четвртак 21.02. 2019. организовано је стручно предавање нат ему „Упутнички промет у Пошти Србије“.  Предавање је одржао Марко Митрановић спец. струковни инж. саобраћаја, некада наш студент, а сада запослени у ЈП “ПоштаСрбије” у Сектору за оперативне послове финансијских услуга.

Школска слава

У недељу, 27. јануара, у Високој ИЦТ школи, у свечаној и достојанственој атмосфери, прослављена је школска слава Свети Сава. Захваљујемо се запосленима и драгим гостима који су својим присуством увеличали овај дан.