Активности у школи | Одсек Висока школа за информационе и комуникационе технологије

Активности у школи

У понедељак 19. фебруара 2024. године, Александар Иконић, бивши студент Одсека са студијског програма Интернет технологије, на иницијативу професора др Ненада Којића, одржао је у Високој ICT школи гостујуће предавање.

Александар је запослен у компанији Chess.com скоро 10 година, тренутно на позицији Software архитекта, тако да је нашим студентима приближније објаснио то радно место и које одговорности оно подразумева. Осврнуо се и на свој рад као PHP Web Developera u firmama Realtina PL, Palm Tree Creative LLC, ItsMyPlay i POOL4TOOL.

Одсек Висока ICT школа свим студентима честита 4. април - Дан студената!

У понедељак 12. фебруара 2024. године, Вељко Рајковић, алумниста Одсека са студијског програма Интернет технологије, одржао је у Високој ICT школи гостујуће предавање. Вељко је запослен у компанији Vicert више од 4 године, тренутно на позицији Software Developer и Team Lead.

У периоду од 29. јануара до 3. фебруара 2024. године, наши наставници и сарадници су учествовали на Конференцији академија и високих школа Србије на Копаонику. Ова међународна мултидисциплинарна конференција под називом „Изазови савременог високог образовања“ (CCHE), имала је за циљ да окупи истраживаче, академике и научнике из различитих научних области и дисциплина. Они су овом приликом поделили своје јединствене перспективе о вишеструким изазовима и могућностима у савременом високом образовању.

Теме конференције су биле оријентисане на следеће области:

У понедељак 22. јануара 2024. године, Одсек Висока ICT школа, као део АТУСС-а, имала је задовољство да угости Михаила Јоксимовића, алумнисту Одсека са ИТ-а, а садашњег Senior Software Engineer-а у компанији Microsoft.

У периоду од 03. 12 - 06. 12. 2023. године одржан је трећи Конгрес студената струковних студија Србије. Учешће на Конгресу узело је 300 студената са свих академија и високих школа струковних студија Србије, од тога 85 са наше Академије, а 19 са Одсека ВШИКТ.

На данашњи дан, 26. 10. 2023. године, обележили смо на нашем Одсеку Дан Еразмуса, као део Erasmus Days 2023 догађаја.

Позивамо све заинтересоване студенте да се пријаве на овогодишње ICT такмичење које ће се одржати у оквиру Huawei европске регије.

Студенти имају могућност да се пријаве за Innovation Competition.

Тема је AI и треба савладати Huawei алате за AI.

Такмичење има три нивоа - Национални, Регионални и Глобални.

Данас је на Високој ICT школи свечано започета нова школска година. Одржан је свечани пријем бруцоша и додела индекса. Више фотографија можете погледати у нашој галерији.