Grand-Prix награда нашем колеги | | Одсек Висока школа за информационе и комуникационе технологије

Grand-Prix награда нашем колеги

Наш асистент на Одсеку Висока ICT школа, и студент докторских студија на ЕТФ-у, Милан Миливојевић, као један од аутора, додио је престижну Grand-Prix награду. Ова награда је заслужено добијена за рад “Систем и поступак аутоматске класификације УВ/ВИС сигнала ради дијагностике билијарне цирозе и њихова примена”, на 37. међународној изложби проналазака, нових технологија и индустријског дизајна, слоган „Иновације и предузетништво”, предузетништво - Београд 2023. Овогодишња међународна изложба проналазака је одржана од 13. до 16. јуна у Етнографском музеју у Београду.

Проналазак колеге Миливојевића и осталих аутора је један од резултата међународног ЕУРЕКА пројекта: “Digital device for UV/VIS signal classification in diagnostics of benign diseases and tuberculosis (E!13086-DIDIB)”, који су реализовале за време пандемије Covid 19 четири институције Универзитета у Београду: IHTM - Институт од националног значаја, Електротехнички факултет, Технолошко-металуршки факултет и Медицински факултет.

Честитамо колеги и желимо му пуно успеха у будућем раду!

slika sa dodele nagrada