Посета курирским службама D-Express и Bexexpress | | Одсек Висока школа за информационе и комуникационе технологије

Посета курирским службама D-Express и Bexexpress

BeDex
Студенти и наставници студијског програма Поштанске и банкарске технологије посетили су компаније DExpress и Bexexpress, домаће приватне курирске службе са најбржим степеном развоја на Балкану. Њихови пословни резултати – остварени обим пошиљака од десетина хиљада пакета дневно на територији Републике Србије говоре о одличној организацији пословних сектора, разгранатој мрежи дистрибутивних центара и пакет шопова, доброј координацији стотина доставних возила и непрекидној имплементацији нових решења. Студенти су имали ексклузивну могућност да обиђу пословне просторије и буду упознати са организацијом пословања и технологијом рада. Од школске године 2014/15. сарадња са овим компанијама обогаћена је реализацијом стручне праксе за један број студената завршне године основних студија на СП Поштанске и банкарске технологије и СП Саобраћајно инжењерство према потписаном Уговору, а на основу Правилника о студијама Високе ICT школе. Многи од студената искористили су то као своју добру пословну шансу за стицање радног искуства и остали у овим компанијама. Захваљујемо се запосленима у обе компаније на љубазности и спремности да поделе знање и искуство и надамо се и даљој успешној сарадњи на обострано задовољство!