4. април - Дан студената | | Одсек Висока школа за информационе и комуникационе технологије

4. април - Дан студената

Данас се обележава Дан студената у знак сећања на трагичну жртву студента права Универзитета у Београду, Жарка Мариновића, који је убијен 4. априла 1936. године приликом учешћа у студентским демонстрацијама, одржаним због јачања фашизма у Немачкој. У Алеји великана на Новом гробљу биће положен венац на његов гроб, а у Студентском граду ће се одржати свечана академија и концерт. На свечаности ће се студентима обратити руководство Универзитета у Београду, као и представници најзначајнијих студентских организација и представничких тела. Они ће се осврнути на историјат овог празника, али и на све оно што су ССБ и СПУБ заједничким снагама постигли у протеклих годину дана. За забавни део програма побринуће се АКУД Бранко Крсмановић. Свим студентима честитамо Дан студената!