ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ намењено студентима завршних година и мастер студија - Јавни позиви Фонда за иновациону делатност | | Одсек Висока школа за информационе и комуникационе технологије

Обавештавамо да je Фонд за иновациону делатност Републике Србије објавио отворен јавни позив за:

1. Програм раног развоја

2. Програм суфинансирања иновација

3. Програм сарадње науке и привреде

4. Програм трансфера технологије

Програми су пре свега усмерени ка младим привредницима, посебно студентима завршних и мастер студија, који могу помоћи развоју њихових идеја.

1. ПРОГРАМ РАНОГ РАЗВОЈА

Програм раног развоја намењен је младим предузећима која развијају технолошку иновацију за којом постоји потреба на тржишту.

2. ПРОГРАМ СУФИНАНСИРАЊА ИНОВАЦИЈА

Програм суфинансирања иновација намењен је приватним предузећима којa већ имају тржишно присуство и настоје да ојачају своју позицију кроз стварање иновативних производа, услуга и технологија.

3. ПРОГРАМ САРАДЊЕ НАУКЕ И ПРИВРЕДЕ

Програм сарадње науке и привреде осмишљен је да подстакне предузећа из приватног сектора и јавне научно-истраживачке организације да реализују научно-истраживачке и развојне пројекте са циљем креирања нових производа и услуга, са тржишним потенцијалом.

4. ПРОГРАМ ТРАНСФЕРА ТЕХНОЛОГИЈЕ

Програм трансфера технологије намењен је јачању способности и ефикасности трансфера технологије, истраживачима, кроз различите услуге, помаже да комерцијализују своје проналаске.

Више информација о сваком програму и условима конкурисања можете пронаћи на сајту Фонда: https://www.inovacionifond.rs/cir/program.